Vishay CRCW1206464RFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 464ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
43,152
Authorized Distributors
6
Resistance
464 Ω
464 Ω
464 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ8ENF4640V
Res Thick Film 1206 464 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07464RL
Res Thick Film 1206 464 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-07464RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 464Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 464 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ8ENF4990V
Res Thick Film 1206 499 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 475 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
CRCW 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 464Ohms 0.25W 1/4W
RESISTOR, THICK FILM, 464 OHM, 250mW, 1%, FULL REEL
464¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm