Vishay CRCW12063M16FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3160000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
3.16 MΩ
3.16 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
RES SMD 3.16M OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 3.16M 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Series:CRCW; Resistance:3.16Mohm; Resistance Tolerance:+/-1%; Power Rating:0.25W; Voltage Rating:200VDC; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:1206; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No