Vishay CRCW1206390RFKTA
Resistor Thick Film 1206 390 Ohm 1% 1/4W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
3 个月趋势:
-1.33%
Stock
23,824
Authorized Distributors
4
Resistance
390 Ω
390 Ω
390 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ8ENF3900V
Res Thick Film 1206 390 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07390RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 390Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-07390RL
Res Thick Film 1206 390 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 390 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8ENF3570V
Res Thick Film 1206 357 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 390ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Chip Resistor; SMD; 1206; 390R; 1%; 1/4W
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:390ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: No