Vishay CRCW1206374KFKEA
Res Thick Film 1206 374K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Newark
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
374 kΩ
374 kΩ
374 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-07374KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 374kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-13374KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 374000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8ENF3743V
Res Thick Film 1206 374K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 390K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 390K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 392K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 374000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 374kOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 374 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES, 374K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 374kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance