Vishay CRCW1206330KFKEA
Res Thick Film 1206 330K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+74.43%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
330 kΩ
330 kΩ
330 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF3303V
Res Thick Film 1206 330K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07330KL
Yageo RC1206FR-07330KL Resistor 330k Ohm 1% 1/4W 1206 SMD Chip Thick Film
Res Thick Film 1206 330K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-13330KL
Res Thick Film 1206 330K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8ENF3013V
Res Thick Film 1206 301K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 324K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 330000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RESISTOR;THICK FILM;330 KILOHMS;0.25 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
CRCW Series 1206 330 kOhm ±1 % 0.25 W ±100 ppm/K SMT Thick Film Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 330kOhm ±100ppm/C
SMD Resistor 1206 1/4W 1% 330K Taped
Resistance:330Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW1206330KFKEA.
RES, 330K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 330kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 330 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 250 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.55 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206