Vishay CRCW120627R4FKTA
Resistor, Thick Film; 27.4 Ohms; Case 1206; 0.25W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 200V; 300 Vpk
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.14%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
55,817
Authorized Distributors
6
Resistance
27.4 Ω
27.4 Ω
27.4 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF27R4V
Res Thick Film 1206 27.4 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0727R4L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 27.4Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 27.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF24R9V
SMD Chip Resistor, 1206 [3216 Metric], 24.9 ohm, 200 V, Thick Film, 250 mW
PanasonicERJ8ENF30R0V
Res Thick Film 1206 30 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 27.4ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 27.4Ohms ±100ppm/C
Thick Film Chip Resistor; Resistance:27.4Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw Series Rohs Compliant: No |Vishay CRCW120627R4FKTA.