Vishay CRCW120624R9FKTA
Resistor Thick Film 1206 24.9 Ohm 1% 1/4W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
X-ON
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.74%
Stock
67,886
Authorized Distributors
6
Resistance
24.9 Ω
24.9 Ω
24.9 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-8ENF24R9V
Res Thick Film 1206 24.9 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0724R9L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 24.9Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 24.9 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF24R0V
Res Thick Film 1206 24 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF27R0V
Res Thick Film 1206 27 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0727RL
RC Series 1206 0.25 W 27 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 24.9ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 0.25 W 24.9 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 24.9Ohms 0.25W 1/4W
RESISTOR, THICK FILM, 24.9 OHM, 250mW, 1%, FULL REEL