Vishay CRCW120621K0FKTA
Res Thick Film 1206 21K Ohm 1% 1/4W ¦100ppm/¦C SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.06%
Stock
50,585
Authorized Distributors
5
Resistance
21 kΩ
21 kΩ
21 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-8ENF2102V
Res Thick Film 1206 21K Ohm 1% 1/4W Ý100ppm/ÝC SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0721KL
Res Thick Film 1206 21K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 21K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ8ENF2002V
Res Thick Film 1206 20K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 22K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG1206F22K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 22000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 21000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RESISTOR, THICK FILM, 21KOHM, 250mW, 1%, FULL REEL
21K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm