Vishay CRCW120620K5FKTA
Res Thick Film 1206 20.5K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C SMD Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
Stock
29,000
Authorized Distributors
5
Resistance
20.5 kΩ
20.5 kΩ
20.5 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF2052V
Res Thick Film 1206 20.5K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0720K5L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 20.5kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 20.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF2002V
Res Thick Film 1206 20K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 22K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG1206F22K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 22000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 20500ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RESISTOR, THICK FILM, 20.5KOHM, 250mW, 1%, FULL REEL
CRCW1206 20.5K 1% 100 RT1