Vishay CRCW120620K0FKEB
Res Thick Film 1206 20K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.25%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Authorized Distributors
2
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Thick Film Chip Resistor SMD 1206 20K Ohm 1% 0.25W(1/4W) 100ppm/C
PanasonicERJ8ENF2002V
Res Thick Film 1206 20K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-0720KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 20kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SMD Chip Resistor, 20 kOhm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC1206FR-1320KL
Res Thick Film 1206 20K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 20k Ohms 1% Tolerance 100 PPM
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 20000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 20kOhms ±100ppm/C
Resistance:20Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120620K0FKEB.