Vishay CRCW12061R50FNEA
Res Thick Film 1206 1.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页10 年前
Newark
Future Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+158%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,000
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 Ω
1.5 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-071R5L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.5Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-131R5L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-7W1R5L
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.5Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 1.62 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1.54 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
CRCW Series 1206 0.25 W 1.5 Ohm ±1 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1.5Ohm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistors; Power Rating:250mW; Resistance:1.5ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm ;RoHS Compliant: Yes
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 1.5 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 250 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.55 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206