Vishay CRCW12061R50FKTA
Res Thick Film 1206 1.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-68.02%
备用零件
Price @ 1000
Stock
48,005
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 Ω
1.5 Ω
1.5 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-071R5L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.5Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 1.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-7W1R5L
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.5Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-131R5L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 1.62 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1.47 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
1206 1.5 Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
THICK FILM RESISTOR, 1.5 OHM, 250mW, 1%, FULL REEL