Vishay CRCW12061R40FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1.4ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
1.4 Ω
1.4 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
描述
RES SMD 1.4 OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 1.4 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Series:CRCW; Resistance:1.4ohm; Resistance Tolerance:+/- 1%; Power Rating:0.25W; Voltage Rating:200VDC; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:1206; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No