Vishay CRCW12061R20FKTA
Res Thick Film 1206 1.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Stock
45,170
Authorized Distributors
5
Resistance
1.2 Ω
1.2 Ω
1.2 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Crcw1206 1.2 1% 100 Rt1 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW12061R20FKTA
1.2¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm