Vishay CRCW12061M78FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1780000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页9 年前
IHS
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,000
Authorized Distributors
3
Resistance
1.78 MΩ
1.78 MΩ
1.78 MΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ8ENF1784V
Res Thick Film 1206 1.78M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF1874V
Res Thick Film 1206 1.87M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1.8M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-071M8L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1800000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-071M69L
Res Thick Film 1206 1.69M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-071M82L
Res Thick Film 1206 1.82M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
CRCW Series 1206 0.25 W 1.78 MOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 1.78M OHM 1% 1/4W 1206
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:1.78Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: No