Vishay CRCW12061K82FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1820ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
Datasheet8 页15 年前
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.81%
Stock
41,980
Authorized Distributors
6
Resistance
1.82 kΩ
1.82 kΩ
1.82 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF1821V
Res Thick Film 1206 1.82K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-071K82L
Res Thick Film 1206 1.82K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 1.82K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-131K82L
Res Thick Film 1206 1.82K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
PanasonicERJ-S08F1821V
Res Thick Film 1206 1.82K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
1206 1.82K Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/4W 1206
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1.82kOhms ±100ppm/C