Vishay CRCW12061K78FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1780ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
48,016
Authorized Distributors
6
Resistance
1.78 kΩ
1.78 kΩ
1.78 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF1781V
Res Thick Film 1206 1.78K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-071K78L
Res Thick Film 1206 1.78K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-071K78L
PanasonicERJ8ENF1801V
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1.62K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
RES THICK FILM 1.78K OHM 1/4W +/-1% 1206 SMD
CRCW 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.78kOhms 0.25W 1/4W
1.78K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm