Vishay CRCW12061K47FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1470ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
数据表和文档
Datasheet8 页15 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
34,876
Authorized Distributors
5
Resistance
1.47 kΩ
1.47 kΩ
1.47 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2010-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF1471V
Res Thick Film 1206 1.47K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-071K47L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1.47kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-071K47L
Res Thick Film 1206 1.47K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1.47K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ8ENF1501V
Res Thick Film 1206 1.5K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1.4K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
描述
CRCW 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.47kOhms 0.25W 1/4W
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/4W 1206