Vishay CRCW120618R0FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 18ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,100
Authorized Distributors
3
Resistance
18 Ω
18 Ω
18 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ8ENF18R0V
Res Thick Film 1206 18 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0718RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 18Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-0718RL
Yageo GroupRC1206FR-1318RL
Res Thick Film 1206 18 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF18R2V
Res Thick Film 1206 18.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF17R8V
Res Thick Film 1206 17.8 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Automotive T/R
描述
RES SMD 18 OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 18 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:18ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: No