Vishay CRCW120615R0JNEAC
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
Stock
50,000
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MulticompMCRE000096
Res General Purpose Thick Film 0201 15 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
描述
RES 15 OHM 5% 1/4W 1206