Vishay CRCW120615K0FKEB
SMD Chip Resistor, 15 kOhm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
X-ON
Stock
10,000
Authorized Distributors
0
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-01-30
LTD Date2024-04-30
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-0715KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 15kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-0715KL
Res Thick Film 1206 15K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 15K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF1502V
Res, 15K, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG120615K0FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
D25/CRCW1206 100 15K 1% ET5 e3
Thick Film Resistors - SMD 1/4watt 15Kohms 1%