Vishay CRCW120613R0FKEB
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 13ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
X-ON
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
22,358
Authorized Distributors
0
Resistance
13 Ω
13 Ω
13 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-01-30
LTD Date2024-04-30
相关零件
Yageo GroupRC1206FR-0713RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 13Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 13 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF13R0V
Res Thick Film 1206 13 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0712RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 12Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8ENF13R7V
Res Thick Film 1206 13.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF13R3V
Res Thick Film 1206 13.3 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 13Ohm ±100ppm/C
D25/CRCW1206 100 13R 1% ET5 e3
RES SMD 13 OHM 1% 1/4W 1206