Vishay CRCW120610K0DHEAP
Res Thick Film 1206 10K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Upverter
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
Stock
33,630
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT1206DRE0710KL
250mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 10kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206DR-0710KL
Res Thick Film 1206 10K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRE1206FRE0710KL
Resistores de película gruesa - SMD 10K Ohm 1% 1/4W 200 Volts 50ppm
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 0.5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERA-8AED103V
1206 THIN FILM CHIP RESISTOR / 1206 SMD RESISTOR 0.5% 25PPM 10000 OHM
PanasonicERJ-8GEYJ103V
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW-P 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 10kOhm ±50ppm/C
10K¦¸ ¡À0.5% 250mW ¡À50ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm