Vishay CRCW1206102KFKEA
Res Thick Film 1206 102K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
3 个月趋势:
-8.18%
Stock
95,074
Resistance
102 kΩ
102 kΩ
102 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-8ENF1023V
Res Thick Film 1206 102K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07102KL
Res Thick Film 1206 102K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF1003V
Res Thick Film 1206 100K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 107K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07100KL
Res Thick Film 1206 100K Ohm 1% 1/4W Ý100ppm/ÝC SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 102000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 102kOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 102 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES, 102K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 102kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance
Res, Thick Film, 102K, 1%, 0.25W, 1206, Reel; Resistance:102Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; No. Of Pins:2Pinsrohs Compliant: Yes |Vishay CRCW1206102KFKEA.