Vishay CRCW1206100MJPEAHR
Resistor Thick Film 1206 100M Ohm 5% 1/4W 500ppm/C Molded SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
Future Electronics
Verical
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+3.89%
Stock
23,987
Resistance
100 MΩ
100 MΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
500 ppm/°C
500 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC1206JR-07100ML
Res Thick Film 1206 100M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±300ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 100000000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 500ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES, 100M, 5%, 0.25W, THICK FILM, 1206; Available until stocks are exhausted Alternative available
100 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206
SMD Resistor 1206 100mΩ ±5% 250mW ±500ppm/℃
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HR 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 100MOhm ±500ppm/C