Vishay CRCW080560R4FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 60.4ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
74,385
Authorized Distributors
6
Resistance
60.4 Ω
60.4 Ω
60.4 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ6ENF60R4V
Res Thick Film 0805 60.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-0760R4L
Res Thick Film 0805 60.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 60.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 60.4 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ6ENF59R0V
Res Thick Film 0805 59 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6ENF56R0V
Res Thick Film 0805 56 Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
CRCW Series 0805 0.125 W 60.4 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, 60.4 OHM, 125mW, 1%, FULL REEL
60.4¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm