Vishay CRCW0805604KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 604000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页9 年前
Datasheet8 页9 年前
Datasheet8 页11 年前
IHS
Arrow Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
Stock
34,702
Resistance
604 kΩ
604 kΩ
604 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-6ENF6043V
Res Thick Film 0805 604K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07604KL
Res Thick Film 0805 604K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 604K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF5603V
Res Thick Film 0805 560K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 549K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 562kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
RES SMD 604K OHM 1% 1/8W 0805
RESISTOR, THICK FILM, 604KOHM, 125mW, 1%
CRCW0805 604K 1% 100 RT1