Vishay CRCW0805604KFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 604000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.51%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
604 kΩ
604 kΩ
604 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-07604KL
Res Thick Film 0805 604K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 604K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6ENF6043V
Res Thick Film 0805 604K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ6ENF5493V
Res Thick Film 0805 549K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-07560KL
Res Thick Film 0805 560K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0805F560K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 560000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 604kOhm ±100ppm/C
CRCW Series 0805 250 mW 604 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;604 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
RES, 604K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 604kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device