Vishay CRCW08054K70FKEAHP
500mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 4.7kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页8 年前
Datasheet10 页9 年前
Datasheet6 页11 年前
Datasheet6 页16 年前
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-52.98%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
TE Connectivity1-2176185-3
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.4W, 4530ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF4701V
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP06F4701V
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG0805F4K7
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 4700ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-074K7L
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 4.7K 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
描述
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 4700ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTOR;THICK FILM;4.7 KILOHMS;0.33 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.5W 1/2W 4.7kOhm ±100ppm/C
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 4.7 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 1.3 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805