Vishay CRCW080549K9FKEAC
Res Thick Film 0805 49.9K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
JRH Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.35%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
49.9 kΩ
49.9 kΩ
49.9 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
MulticompMCRE000181
Res General Purpose Thick Film 0201 51k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
描述
Res, 49K9, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080549K9FKEAC
CRCW-C 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 49.9kOhms 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 49.9 kOhm ±1% 0.125 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 49900ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805