Vishay CRCW08053M74FKEA
Res Thick Film 0805 3.74M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Newark
X-ON
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.12%
符号封装
SnapEDA
Stock
15,000
Resistance
3.74 MΩ
3.74 MΩ
3.74 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-073M74L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 3.74MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-073M9L
Res Thick Film 0805 3.9M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-073M6L
Res Thick Film 0805 3.6M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 4.02MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 3.74M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 3.9M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.74MOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 3740000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 3.74 Mohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW08053M74FKEA.
RES, 3M74, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 3.74Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device