Vishay CRCW08053M30FKEA
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/8W 0805 / 3.3 MOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick...
数据表和文档
Newark
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.49%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Resistance
3.3 MΩ
3.3 MΩ
3.3 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-073M3L
Res Thick Film 0805 3.3M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-133M3L
Yageo GroupRC0805FR-073ML
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 3MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0805 3M Ohm 1% 1/8W ±200ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0805 3M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 3.32M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/8W 0805 / 3.3 MOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.3MOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 3.3e+06ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES THKFLM 0805 3.30M OHM 1% 1/8W 100PPM/ C SMD
RESISTOR;THICK FILM;3.3 MEGOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 3.3 Mohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW08053M30FKEA.
SMD Resistor 0805 1/8W 1% 3M3 Taped
RES, 3M3, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 3.3Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance MOhm = 3.3 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805