Vishay CRCW08053M16FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 3160000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
3.16 MΩ
3.16 MΩ
3.16 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
RES SMD 3.16M OHM 1% 1/8W 0805
CRCW0805 3.16M 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:125mW; Resistance:3.16Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:150V ;RoHS Compliant: No