Vishay CRCW080539K2FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 39200ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.03%
Stock
80,643
Resistance
39.2 kΩ
39.2 kΩ
39.2 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF3922V
Res Thick Film 0805 39.2K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0739K2L
39.2 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Res Thick Film 0805 39.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-1339K2L
Res Thick Film 0805 39.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
PanasonicERJ6ENF3902V
Res Thick Film 0805 39K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor Thick Film 0805 40.2K Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 39.2kOhms 0.125W 1/8W
RES THICK FILM 39.2K OHM 1/8W 1% 0805 SMD
CRCW Series 0805 39.2 kOhm ±1 % 0.125 W ±100 ppm/K SMT Thick Film Resistor