Vishay CRCW0805392RFKEA
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 392Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.06%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
392 Ω
392 Ω
392 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-07392RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 392Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-13392RL
Res Thick Film 0805 392 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 392 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6ENF3920V
Res Thick Film 0805 392 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF4220V
Res Thick Film 0805 422 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG0805F390R
Res Thick Film 0805 390 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 392ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW Series 0805 250 mW 392 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 392Ohms 0.125W 1/8W
RESISTOR;THICK FILM;392 OHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 392 Ohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0805392RFKEA.
RES, 392R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 392ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device