Vishay CRCW080533K2FKEAC
Res Thick Film 0805 33.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
JRH Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.06%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
Resistance
33.2 kΩ
33.2 kΩ
33.2 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MulticompMCRE000177
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 36000ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
MulticompMCRE000176
Res General Purpose Thick Film 0201 33k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Res General Purpose Thick Film 0201 30k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 1206 30.1K Ohm 1% 1/4W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 30900ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
描述
CRCW Series 0805 33.2 kOhm 0.125 W ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW-C 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 33.2kOhms 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 33200ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805