Vishay CRCW080533K0JNTA
Resistor, Thick Film Chip; 33 K Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 150V
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+204%
Stock
71,379
Authorized Distributors
5
Resistance
33 kΩ
33 kΩ
33 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ6GEYJ333V
125mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 33kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 33K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 33K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6GEYJ303V
Res Thick Film 0805 30K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6GEYJ363V
Res Thick Film 0805 36K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 30K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 0805 33K Ohm 5% 1/8W ¦200ppm/¦C SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 33000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 33kOhms 0.125W 1/8W