Vishay CRCW08052K49FKEA
Res Thick Film 0805 2.49K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.94%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
2.49 kΩ
2.49 kΩ
2.49 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ6ENF2491V
Res Thick Film 0805 2.49K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-072K49L
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 2.49 kΩ, 0.125 W, ±1 %, RC0805FR-072K49L
Yageo GroupRC0805FR-132K49L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2490ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 2.49K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF2701V
Res Thick Film 0805 2.7K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 2.4K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 2.49kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 0805 250 mW 2.49 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;2.49 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC
0805 (2012Metric) 0805 CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 2.49kOhms ±100ppm/C
Resistance:2.49kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes
RES, 2K49, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 2.49kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device