Vishay CRCW0805294RFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 294ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
17,988
Authorized Distributors
4
Resistance
294 Ω
294 Ω
294 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF2940V
Res Thick Film 0805 294 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-07294RL
Res Thick Film 0805 294 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 294 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6ENF3000V
Res Thick Film 0805 300 Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Resistor Thick Film 0805 270 Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 300ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
描述
RESISTOR, THICK FILM, 294 OHM, 125mW, 1%, FULL REEL
RES SMD 294 OHM 1% 1/8W 0805
CRCW0805 294 1% 100 RT1