Vishay CRCW080528K7FKEA
Res Thick Film 0805 28.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
Newark
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.69%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Resistance
28.7 kΩ
28.7 kΩ
28.7 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-0728K7L
Res Thick Film 0805 28.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ6ENF2872V
Res Thick Film 0805 28.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 28.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6ENF2672V
Res Thick Film 0805 26.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0727KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 27kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0805F27K
Res Thick Film 0805 27K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
描述
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 28.7kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 28700ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
CRCW Series 0805 250 mW 28.7 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 28.7kOhm ±100ppm/C
Res, Thick Film, 28K7, 1%, 0.125W, 0805, Reel; Resistance:28.7Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080528K7FKEA.
RES, 28K7, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 28.7kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device