Vishay CRCW080528K0FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 28000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
备用零件
Price @ 1000
Stock
53,103
Authorized Distributors
4
Resistance
28 kΩ
28 kΩ
28 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF2802V
Res Thick Film 0805 28K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 28K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-0728KL
Res Thick Film 0805 28K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0728KL
Res Thick Film 0805 28K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 28k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ6ENF3002V
Res Thick Film 0805 30K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
RES SMD 28K OHM 1% 1/8W 0805
28K¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm
CRCW0805 28K 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Series:CRCW; Resistance:28kohm; Resistance Tolerance:+/-1%; Power Rating:0.125W; Voltage Rating:150VDC; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:0805; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No