Vishay CRCW0805267KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 267000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
6,579
Resistance
267 kΩ
267 kΩ
267 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF2673V
Res Thick Film 0805 267K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-07267KL
Res Thick Film 0805 267K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 267K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF2493V
Res Thick Film 0805 249K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 270K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-07270KL
Res Thick Film 0805 270K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
RES SMD 267K OHM 1% 1/8W 0805
CRCW0805 267K 1% 100 RT1