Vishay CRCW0805255KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 255000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
3 个月趋势:
-0.14%
Stock
39,691
Authorized Distributors
4
Resistance
255 kΩ
255 kΩ
255 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF2553V
Res Thick Film 0805 255K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-07255KL
Res Thick Film 0805 255K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 255K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF2493V
Res Thick Film 0805 249K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 270K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-07270KL
Res Thick Film 0805 270K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 255kOhms 0.125W 1/8W
RESISTOR, THICK FILM, 255KOHM, 125mW, 1%, FULL REEL
255K¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm