Vishay CRCW0805255KFKEA
Res Thick Film 0805 255K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
element14 APAC
Farnell
3 个月趋势:
-1.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
255 kΩ
255 kΩ
255 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-07255KL
Res Thick Film 0805 255K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 255K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF2553V
Yageo GroupRC0805FR-07270KL
Res Thick Film 0805 270K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 232K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 270K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 255000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW Series 0805 250 mW 255 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) 0805 CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 255kOhms ±100ppm/C
RESISTOR, 255K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:255kohm; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Temperature Coefficient:± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; Resistor Mounting:Surface Mount Device