Vishay CRCW0805249KFKEA
Res Thick Film 0805 249K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+6.22%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
249 kΩ
249 kΩ
249 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF2493V
Res Thick Film 0805 249K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07249KL
Res Thick Film 0805 249K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity1623162-1
Res Thick Film 0805 249K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 249K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ6ENF2703V
Res Thick Film 0805 270K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 249000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 249kOhm ±100ppm/C
CRCW Series 0805 250 mW 249 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;249 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
Resistance:249Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0805249KFKEA.
RES, 249K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 249kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device