Vishay CRCW0805243RFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 243ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
Authorized Distributors
5
Resistance
243 Ω
243 Ω
243 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF2430V
125mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 243Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-07243RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 243Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 243 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF2200V
Res Thick Film 0805 220 Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 221 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07220RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 220Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 243Ohms 0.125W 1/8W
RES SMD 243 OHM 1% 1/8W 0805
243¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm
RES THKFLM 0805,243,1%,T/R
CRCW0805 243 1% 100 RT1