Vishay CRCW0805243KFKEA
Res Thick Film 0805 243K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页9 年前
Datasheet5 页13 年前
Datasheet8 页12 年前
TME
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.83%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
Authorized Distributors
6
Resistance
243 kΩ
243 kΩ
243 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-6ENF2433V
Res Thick Film 0805 243K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07243KL
Res Thick Film 0805 243K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 243000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF2203V
Res Thick Film 0805 220K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 249K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG0805F220K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 220000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
125mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 243kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 243000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 243kOhm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 250 mW 243 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Resistor 0805 243KΩ ±1% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 243K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 243kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance