Vishay CRCW0805237RFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 237ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-35.91%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
Stock
60,421
Resistance
237 Ω
237 Ω
237 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-6ENF2370V
Res Thick Film 0805 237 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07237RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 237Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 237 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF2200V
Res Thick Film 0805 220 Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 221 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07220RL
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 220 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
描述
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 237Ohms 0.125W 1/8W
RESISTOR, THICK FILM, 237 OHM, 125mW, 1%, FULL REEL
237¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm