Vishay CRCW0805182RFKTA
Resistor, Thick Film Chip; 182 Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 150V; 200V
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
Stock
63,365
Authorized Distributors
5
Resistance
182 Ω
182 Ω
182 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF1820V
Res Thick Film 0805 182 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-07182RL
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 182Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 182 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-13182RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 182ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF2000V
Res Thick Film 0805 200 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 180 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res Thick Film 0805 182 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 182ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
RESISTOR, THICK FILM, 182 OHM, 125mW, 1%, FULL REEL