Vishay CRCW0805169RFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 169ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
10,331
Resistance
169 Ω
169 Ω
169 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF1690V
Res Thick Film 0805 169 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07169RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 169Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ6ENF1800V
Res Thick Film 0805 180 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 182 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0805F180R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 180ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-07180RL
Yageo RC0805FR-07180RL SMD Resistor 0603 180 Ohm thin film precise 1% 0.125W
描述
RES SMD 169 OHM 1% 1/8W 0805
CRCW0805 169 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:125mW; Resistance:169ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:150V ;RoHS Compliant: No